ul. Widawska 5, 01-494 Warsaw, E-mail: biuro@transpool.pl

Nowe mieszkanie już na Ciebie czeka? Wszystko, co posiadasz, musisz zebrać do kupy, spakować i przenieść w inne miejsce. Brzmi jak zadanie nie do wykonania… Okaże się takie, jeśli dobrze się do tego nie przygotujesz. Dowiedz się, jakie są najczęściej popełniane błędy przy przeprowadzce, aby ich uniknąć.

  1. Brak planu przeprowadzki
  2. Podstawowym błędem podczas przeprowadzki jest brak planu działania. Zamiast listy zadań do wykonania zobaczysz przed sobą jeden wielki chaos, który trudno będzie okiełznać. A przecież można oszczędzić czas i nerwy, prawda? Wystarczy, że przed pakowaniem zastanowisz się, od czego zacząć, a na czym skończyć. Potem po prostu trzymaj się planu.

  3. Nieopisane kartony
  4. Pakowanie idzie całkiem sprawnie… do momentu, gdy docierasz w nowe miejsce i uświadamiasz sobie, że nie wiesz, gdzie co jest. Zapomniałeś opisać kartony, prawda? To błąd, który może kosztować mnóstwo czasu i energii. Zapobiegniesz temu, jeśli w trakcie przeprowadzki opiszesz każdy karton i oznaczysz każdą torbę na podstawie zawartości.

  5. Pozostawienie bałaganu po przeprowadzce
  6. Wszystko zostało już spakowane i wyniesione – czas udać się do nowego mieszkania? Jeszcze nie! Na końcu listy zadań do wykonania powinno znaleźć się sprzątanie. Pozostaw po sobie ład i dobre wrażenie. Poza tym w trakcie porządków może okazać się, że znajdziesz jakiś przedmiot, który się zawieruszył lub odkryjesz zabrudzenia, które wcześniej nie były widoczne.

  7. Pakowanie na ostatnią chwilę
  8. Ekscytujesz się przeprowadzką, ale zupełnie nie masz ochoty na pakowanie? Nie odkładaj tego zadania na ostatnią chwilę – to błąd. Nie przygotujesz do przeniesienia całego swojego dobytku w kilka dni. Potrzebujesz czasu, aby nie doprowadzić do chaosu, zaoszczędzić nerwy, a przede wszystkim dobrze zabezpieczyć wszystkie rzeczy na czas przeprowadzki.

  9. Brak pomocy ze strony firmy przeprowadzkowej
  10. Ostatnim, ale nie mniej istotnym błędem, jest rezygnacja z usług firmy przeprowadzkowej. Sądzisz, że samodzielnie poradzisz sobie z zapakowaniem i przeniesieniem mebli, książek, ubrań, przyrządów, sprzętu i akcesoriów? Być może. Pomyśl jednak, jak wiele czasu oraz nerwów zaoszczędzisz, jeśli skorzystasz z pomocy profesjonalistów!

Categories: Blog

Call Now Button